مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» خرید cd سی دی آموزش سنتور / اورجینال

آموزش سنتور / اورجینال

آموزش سنتور / اورجینال

دسته نرم افزار آموزشی زیردسته هنری

سنتور یکی از موسیقی های معروف ایرانیان است که ...

می خواهید موسیقی را فرا بگیرید ، به دنبال آموزش موسیقی هستید ، آموزشگاه موسیقی را یافته اید ؟
در این مجموعه می یابید :
آشنایی کامل و آموزش تصویری و قدم به قدم سنتور نوازی
آموزش و فراگیری کلیه نکات مهم در نواختن سنتور
درس های فصل بندی شده و طبقه بندی شده بر اساس کاربرد با کیفیت عالی در محیط نرم افزاری
بررسی و آموزش کامل نحوه گرفتن مضراب و حالتهای مختلف آن
آموزش روشهای مختلف نواختن به همراه تکنیکهای مربوط به هر قسمت

سنتور یکی از سازهای موسیقی ایرانی است . فرهنگ دهخدا سنتور را اینگونه تعریف نموده است :
از سازهای ایرانی به شکل ذوزنقه که دارای سیم های بسیاری است و بوسیله دو مضراب چوبی نواخته می شود .
کهن ترین اثری که از این ساز بر جای مانده ، از سنگ تراشی های آشور و بابلیان ( 559 قبل از میلاد ) است . در این سنگ تراشی ها ، صف تشریفاتی که به افتخار آشور بانیپال بر پا شده مجسم گردیده و سازی که شباهت زیادی به سنتور امروزی دارد در میان ان صف دیده می شود .
ابوالحسن علی بن حسین مسعوده ( فوت به سال 346 ه.ق ) گذشته نگار نامدار و نویسنده کتاب مروج الذهب در شرح اوضاع موسیقی در زمان ساسانیان ، هنگام نام بردن از سازهای متداول موسیقی واژه سنتور ( سنطور ) را ذکر می کند . در کتب قدیم و تالیفات ابونصر فارابی ئ ابن سینا نیز نام سنتور چندبار ذکر شده است . عبدالقادر مراغه ای ساز یا طوفان را معرفی کرد که شبیه سنتور امروزی بود با این تفاوت که برای هر صدا فقط یک تار می بستند و با جابجا کردن خرک ها ، آن را کوک می کردند .

سنتور سازی کاملا ایرانی است ، که برخی ساخت آن را به ابونصر فارابی نسبت می دهند که مانند بربط ، ساز دیگر ایرانی ، بعدها به خارج برده شد .

برخی پژوهشگران بر این باورند که سنتور در زمان بسیار دور از ایران به دیگر کشورهای آسیایی رفته است . چنانکه امروزه نیز گونه های مشابه این ساز در عراق ، ترکیه ، سوریه ، مصر ، پاکستان ، هند ، تاجیکستان ، چین ویتنام ، کره ، اکراین و دیگر کشورهای آسیای میانه و نیز در یونان نواخته می شود .

بر پایه اسناد و مدارک ، نگارگری ها و مینیاتور های سده های پیش ، آنچه که ما امروزه به عنوان سنتور در اختیار داریم در واقع سنتوری است که از نزدیک به 150 سال پیش ( زمان قاجار ) با شکل و شمایل کنونی خود در اختیار هنرمندان این مرز و بوم قرار دارد .

این ساز از جعبه ای ذوزنقه ای شکل تشکیل شده که اضلاع آن عبارتند از : بلندترین ضلع ، نزدیک به نوازنده و کوتناهترین ضلع و موازی با ضلع قبلی و دور از نوازنده و دو ضلع جانبی با طول برابر که 2 ضلع قبلی را بطور مورب قصع می کند . ارتفاع سطوح جانبی 8 تا 10 سانتی متر است .
جعبه سنتور مجوف است و تمام سطوح جعبه چوبی است . بر روس سطح فوقانی دو ردیف ( معمولا 9 تایی ) خرک چوبی قرار دارد . ردیف راست نزدیکتر به کناره راست ساز است و ردیف چپ کمی بیشتر با کناره چپ فاصله دارد ( فاصله بین هر خرک ردیف چپ تا کناره چپ را پشت خرک می نامند ) . از روی هر خرک 4 رشته سیم هم کوک عبور می کند . ولی هر سیم به گوشی معینی پیچیده می شود . گوشی ها در سطح جانبی راست کنار گذاشته شده اند . سیم های سنتور به 2 دسته سفید‌ ( زیر ) و زرد ( بم )‌ تقسیم می شوند. دسته سیم های سفید بر روی خرک های ردیف چپ و سیم های زرد بر روی خرک های ردیف راست به تناوب قرار گرفته اند . طول قسمت جلوی خرک در سیم های سفید دو برابر طول آن در قسمت پشت خرک است و می توان در پشت خرک است و می توان در پشت خرک نیز از سیم های سفید استفاده کرد ( صدای آن به نسبت عکس صول ، یک اکتاو نسبت به صدای قسمت جلوی خرک بالاتر است ) . نیز هر سیم زرد ، یک اکتاو بم تر از سیم سفید بلافاصله بعد از آن صدا می دهد .
به شماره پروانه 155/649382

فروشنده: نیکا

قیمت: 9,000 تومان

درصد :50

روش خرید: برای خرید آموزش سنتور / اورجینال، پس از کلیک روی دکمه زیر و تکمیل فرم سفارش، ابتدا محصول یا محصولات مورد نظرتان را درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید، سپس وجه کالا و هزینه ارسال را به مامور پست بپردازید. جهت مشاهده فرم خرید، روی دکمه زیر کلیک کنید.


خرید آموزش سنتور / اورجینال

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ مشاهده